5 põhjust, miks fonosüsteemi osad lakkavad töötamast

Vananev fonosüsteem võib kortermaja igapäevast elu tõsiselt häirida. Koridoride uksed ei lukustu korrektselt, fonolukusüsteemi välipaneelid ei reageeri vajutusele ning korterites asuvad fonotelefonid lakkavad ükshaaval töötamast.

Samuti on tavalised pidevad katkestused fonotelefonide ja välipaneeli vahel ning juhtplokkide ootamatud rikked. Need probleemid on paljude korteriühistute jaoks igapäevased, muutes elukeskkonna ebamugavaks ja ebaturvaliseks ning nõudes pidevat tähelepanu.

Põhjused, miks fonosüsteemi osad lakkavad töötamast:

 ➡️ Fonotelefonid, mis on väga vanad, lakkavad töötamast, kuna lülitid, millega avatakse korterist välisuks, vananevad ja lähevad rikki.

 ➡️ Fono välipaneelidesse läheb niiskus sisse ja rikub sees oleva elektroonika ära.

 ➡️ Kui fonosüsteem on paigaldatud aastakümneid tagasi siis aeguvad ka juhtplokid ja lakkavad töötamast.

➡️ Kui süsteem saab tugevat ülepinget, näiteks äikese või vigaste elektrisüsteemide tõttu

➡️ Kui süsteemi juhtmed on lahti läinud põrutuste, (välipaneeli tagused juhtmed lähevad lahti näiteks liiga tugevasti sulguva ukse prõmmimise tagajärjel) vanuse ja halvasti ühendatud juhtmete korral.

Kas fonolukusüsteemi saab parandada?

Tihtilugu ei saagi enam fonosüsteemis olevaid osasid vahetada ega ka parandada, kuna süsteem on paigaldatud palju aastaid tagasi ja pole enam tooteid ega ka tootjaid, millega asendada.

Näiteks kui välimine fonopaneel on töökorras, kuid juhtplokk on rikki läinud, siis selle tõttu, et tootja enam ei tegutse, ei ole võimalik ka välja vahetada juhtplokki üksinda, sest igal tootjal on sellele vastavad ja ühilduvad fonopaneelid. Siin ongi ainsaks lahenduseks kogu süsteemi väljavahetamine.

Igal tootjal on üldjuhul sobivaks asenduseks ainult selle tootja telefonid ja muud fonosüsteemi osad. Praegusel ajal võib leida ka asendustooteid telefonide näol, mis on toodetud just teatud tootja toodetele, mida enam saada ei ole.

On olemas ka universaaltelefone, kuid need ei pruugi siiski tööle hakata.

Tuleb mõista, et süsteemid jagunevad kaheks – analoogsüsteem (näiteks tootja Vizit) ja digitaalsüsteem (näiteks tootja Rainmann, Miwi Urmet). Analoogsüsteemile ei saa paigaldada digitaalsüsteemi telefone ja muid fonosüsteemi juurde kuuluvaid osi, kuna see tehniliselt ei ühildu ja ei hakka tööle.

Aegunud fonolukusüsteem vahetatakse ka välja üldjuhul kortermajade renoveerimisel.

Pakume fonolukusüsteemi paigaldust üle Eesti.

Esmane konsultatsioon TASUTA!

Kliendi tagasiside:

"Meie korteriühistu soovis uut fonosüsteemi, sest endisele Vizit süsteemile polnud saada enam väljavahetamist vajavaid osasid. Lukuproffi puhul jättis väga hea mulje tellija asjatundlik nõustamine enne tööde tellimist ja paindlikkus nii pakkumise koostamisel kui ka tööde teostamise ajal. Ühistu esimehena saan öelda, et majarahvas kiitis väga Lukuproff OÜ tehnikute head ja kiiret tööd ning meeldivat suhtlemist majaelanikega."
Andres Roosmaa
Pärnu korteriühistu Mai 17 esimees