Miks kopeeritud võti ei tööta? 3 levinud probleemi

Vahel võib ette tulla olukordasid, kus lisavõtme kopeerimine ei õnnestu. Arvestades võtmeprofiilide mitmekesisust ja sarnasust, võib õige tooriku valimine olla keerukas.
Vale valik võib teie uue võtme kasutuks muuta või veelgi hullem, kahjustada lukku.

Põhjuseid, miks kopeeritud võti ei pruugi keerata, on mitmeid:

◾ Esiteks, võtmete hammaste kulumine. Kui võtme hambad on liiga kulunud, ei pruugi nad enam korralikult lukusüdamiku muukidega ühilduda. Sellisel juhul võib uue võtme valmistamine olla keerulisem, kuna originaalvõtme kuju ei pruugi enam olla täpne.


◾ Teiseks, kui kasutatakse vale võtmetoorikut, ei pruugi see üldse lukku avada. See on tingitud asjaolust, et iga võtmeprofiil nõuab täpselt vastavat võtme kuju ja sügavust, et võti saaks korrektselt lukusüdamiku siseselt liikuda ja seda avada.
Võidakse eksida tooriku valikul, kuna võtmeprofiilide hulgas on tohutult palju variatsioone ja mõned profiilid on visuaalselt väga sarnased, mis teeb õige tooriku tuvastamise keeruliseks.


◾ Kolmandaks, valesti reguleeritud võtmekopeerimismasin võib lõigata võtmeid, mis ei sobi lukusüdamikuga õigesti, mistõttu võti ei ava lukku. See juhtub, sest masina seaded määravad, kuidas võtme kuju ja sügavused kopeeritakse.

Lahendused:

◾ Esimesel juhul on võimalikeks lahendusteks, kas lukusüdamiku vahetus, millega tulevad kaasa juba täiesti uued võtmed või lukusüdamiku järgi uue võtme valmistamine.


◾ Teisel juhul tuleb olla väga tähelepanelik võtmetooriku valikul ja võtmeprofiili kindlaks tegemisel.


◾ Kolmandal juhul tuleb võtmekopeerimismasinaid hooldada regulaarselt ja lasta oma ala spetsialistil neid seadistada, et vähendada vigade tekkimist kopeerimisel.

Lukuproff pakub laia valikut võtmetoorikuid paljudele erinevatele võtmeprofiilidele.

Meie lukussepad on vilunud ja oskavad leida ka kõige keerulisemale profiilile õige tooriku.
Vaatame sinu võtme üle ja teeme sinu kodule turvaliselt ust avava ja sulgeva võtme.