5 lihtsat nõuannet kuidas leida oma „kadunud” autovõtmed/koduvõtmed.

Kas oled kogenud tunnet, kui avastad, et oled oma võtmed jälle ära kaotanud? Ära kaotamise all mõtlen ka, et oled need lihtsalt jälle kuhugi sokutanud ning ei suuda meenutada kuhu?

Kadunud asjade edetabeli tipus on vaieldamatult nii kadunud autovõtmed kui ka koduvõtmed. Need on väikesed, me kanname neid alati kaasas ning asetame neid kõikvõimalikesse kohtadesse.

Kuidas, siis ikkagi leida need võtmed ilma suurema paanika ja surnud närvirakkudeta?

1. Esimese asjana püüa mitte sattuda paanikasse.

Paanika tekitab viha ja nördimust, mõistes, et oled taas kord, jälle võtmed kaotanud. See aga omakorda segab meil selgelt mõtlemist, mis võib kasuks tulla võtme leidmisel.

Selle asemel püüa jääda rahulikuks ja otsi kõigepealt sealt, kus võti tavaliselt olema peaks. Väidetavalt jäävad kaotsi läinud esemed nende tavapärasest asukohast umbes 50 cm raadiusesse.

Kuid ära raiska ka aega sama kohta üha uuesti ja uuesti läbi otsides. Otsi organiseeritult. Liigu järgmisse kohta kui eelmine on korralikult läbi vaadatud.

„Väidetavalt jäävad kaotsi läinud esemed nende tavapärasest asukohast umbes 50 cm raadiusesse.“

2.Tõeliseks nuhtluseks on segadus.

Jällegi, väidetavalt meie silmad ja fookus liiguvad sinna piirkonda kus on korrapära. Kuid me peaksime kõigepealt keskenduma sinna kus on rohkem segadust, kuna kui kadunud autovõtmed oleks kuskil korrapärasel pinnal oleks need juba leitud.

„Peaksime kõigepealt keskenduma sinna kus on rohkem segadust.“

3. Peatu korraks ja mõtle.

Et suutmaks meenutada kus te viimati võtmeid kasutasite, kellega koos olite, võibolla mõni tunne ja ka vahest lõhn aitab meelde tuletada. Selleks peatu, pane silmad kinni ja mõtle ning meenuta. Sa taaslood niiviisi situatsiooni, kus sinu võtmed kaduma võisid minna. Kuid ole sellega ettevaatlik, sest väidetavalt vahest võib meie mõistus meid trikitada ja valemälestusi luua. Sel juhul on detektiivi töö viinud sind vales suunas. Ära mõtle üle.

„Peatu, pane silmad kinni ja mõtle ning meenuta ning taasloo situatsiooni mil võtmed kaotasid.“

4. Soeta endale nutikas võtmehoidja.

Vahest saab meie aju aga peale pikka, väsitavat päeva otsa ja lakkab meiega koostööd tegemast. Sellisel juhul tuleb abiks nutikas võtmehoidja, mis on ühendatud sinu telefoniga. Üldjuhul toimivad need mõlemapoolselt. Kui on võtmed kadunud, leiad telefoniga, kui on telefon kadunud, leiad võtmetega. Võtmehoidja saad kinnitada veel paljude teiste kaotsi minna võivate asjade külge.

„Kadunud võtmete leidmisel tuleb abiks nutikas võtmehoidja“

5.Ennetamine on kõige parem abinõu.

Parim lahendus on ennetada juhtumit kui heastada kahju pärast seda kui see on juba juhtunud.

  • Hoia korda

Korras keskkonna hoidmine enda ümber, on kadunud asjade leidmisel väga tõhus.

  • Pane asjad alati samasse kohta

Siin on mängus suur tahtejõud, et harjutada endale külge harjumus asetada asjad alati nendele määratud kohtadesse. Teaduslikud uuringud väidavad, et 21-66 päevaga suudad sa muuta oma harjumuse. Tasub proovida.

  • Soeta endale varuvõtmed

Tee kindlasti endale varuvõtmed ja pane võtmed turvalisse kohta, kuid nii, et saad need vajadusel alati kätte.

„Teaduslikud uuringud väidavad, et 21-66 päevaga suudad sa muuta oma harjumuse. Tasub proovida.“

Kuid kui võtmed jäävadki kaduma siis pöördu julgelt meie poole ja me teeme sulle uued võtmed.